Ciekawostki o alpakach

trzy alpaki jedzące trawę

Czy znasz alpaki? To przesympatyczne i zabawne zwierzęta, które przebojem podbijają serca Polaków. Nie bez powodu cieszą się one rosnącą popularnością. Są urocze, ciekawskie i niezwykle łagodne. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Poznaj ciekawostki o alpakach!

Ich wełna ma niezwykłe właściwości

Produkty z wełny alpaczej to prawdziwy hit. Są bardzo miękkie i miłe w dotyku, a do tego też są hipoalergiczne. Dzięki temu nadają się doskonale na produkty przeznaczone dla najmłodszych. Z tego powodu często spotka się kocyki niemowlęce albo sweterki wykonane z wełny alpaki. Hitem tej jesieni były damskie płaszcze wykonane właśnie z takiej wełny. Z pewnością trend na nie szybko się nie skończy. W końcu każdy chciałby nosić ubranie z wysokiej jakości materiału, który nie tylko jest przyjemny dla skóry, ale też wygląda doskonale.

Wykorzystanie w terapii

Coraz więcej osób korzysta też z terapii z udziałem alpak. To specjalny rodzaj terapii przeznaczony dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju dysfunkcjami – od niskiej samooceny i braku pewności siebie, aż po nadpobudliwość ruchową, ADHD, zespół Downa i autyzm. Alpakoterapia jest też wskazana dla osób, które cierpią na zaburzenia nerwowe, mają depresję lub nerwicę. Obcowanie z tymi łagodnymi zwierzętami uczy empatii i miłości do zwierząt. Spędzanie czasu z nimi jest zalecane osobom, które są zamknięte w sobie i niepewne siebie. Nie ma jednak wątpliwości, że każdemu spodobałby się czas z tymi zwierzakami.

Alpakę można wziąć na spacer!

Niejedna hodowla alpak w swojej ofercie oprócz głaskania i karmienia alpak specjalną karmą, ma także możliwość zabrania ich na spacer. Alpace zakłada się specjalny kantar z krótką lonżą, dzięki którym można bezpiecznie i wygodnie spacerować ze zwierzakiem. To bardzo ciekawe doświadczenie. Nie może my zapominać o tym, że alpaki w niczym nie przypominają psów, więc spacer z nimi dostarcza zupełnie innych emocji. To okazja do wyciszenia się i śmiechu. W końcu wystarczy jedno spojrzenie na te sympatyczne zwierzaki, by się uśmiechnąć.