Trener równowagi – wszechstronne urządzenie treningowe dla każdego

Trener równowagi to półkula zamontowana na płaskiej powierzchni. Można trenować zarówno na części wypukłej, jak i na płaskiej stronie. Urządzenie jest idealne do treningu stabilności, głębokich, stabilizujących mięśni i koordynacji.

Trenery równowagi dla wszystkich

Za pomocą trenera równowagi można trenować ćwiczenia statyczne i dynamiczne. Dzięki wielu różnym wariantom, intensywność i prędkość ćwiczeń można idealnie dopasować, dzięki czemu urządzenie nadaje się dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dla początkujących, jak i dla zawodowych sportowców.

Trenery równowagi są to bardzo wytrzymałe i zróżnicowane urządzenia treningowe. Można je łączyć z dużą ilością ćwiczeń klasycznych, co umożliwia trening wszystkich części ciała.

Podczas treningu mięśnie, więzadła i ścięgna muszą nieustannie wykonywać niewielkie ruchy kompensacyjne ze względu na niestabilną powierzchnię. Ten dodatkowy wysiłek intensyfikuje trening i angażuje wiele mięśni. Przede wszystkim mięśnie głębokie stabilizujące. Jest to powód, dla którego wielu profesjonalnych sportowców włącza trenery równowagi do swoich treningów.
Ćwicząc, można trwale wzmocnić mięśnie, zwiększyć stabilność w ekstremalnych sytuacjach, a tym samym zapobiec kontuzjom.

Trener równowagi a rehabilitacja domowa

To to także doskonałe urządzenia treningowe do klasycznego treningu koordynacji i treningu rehabilitacyjnego przy problemach z kolanami, kostkami, biodrami i plecami.

Podczas ćwiczeń koordynacyjnych i rehabilitacyjnych należy również trenować mięśnie głębokie. Jednak w przypadku osób starszych lub po urazach i operacjach trzeba to robić z wyczuciem.

Trener równowagi ze względu na swój rozmiar i elastyczność zapewnia dobrą stabilność podstawową, co sprawia, że ​​idealnie nadaje się do odbudowy koordynacji. Dlatego jest bardzo często używany, nie tylko w gabinetach rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, ale także do rehabilitacji w warunkach domowych.

Jak ćwiczyć na trenerze równowagi?

Na początku wykonanie nawet kilku ćwiczeń bezbłędnie może wymagać wiele wysiłku. Należy postępować powoli i ostrożnie. Już po kilku godzinach treningu można się mile zaskoczyć. Po krótkim czasie większość ćwiczeń można z łatwością opanować.

Często osoby początkujące mają wrażenie, że przygotowują się do przedstawienia cyrkowego. Nigdy wcześniej nie przyszło im do głowy, że mogą klęczeć lub stać na piłce do ćwiczeń bez pomocy. Dzięki regularnym treningom można powoli się doskonalić, a także odważyć się wykonywać bardziej wymagające ćwiczenia.

Warto skorzystać z porady instruktora fitness lub znaleźć w Internecie stronę z ćwiczeniami. Ze szczegółowym opisem krok po kroku, wraz ze zdjęciami pokazującymi prawidłowe wykonanie, będzie znacznie łatwiej.
Jeśli jakieś ćwiczenia wydają się niemożliwe do wykonania, można je odłożyć na później.

Ćwiczenia powinny być dobrane do swoich możliwości i wykonywane precyzyjnie. Można pozostać w jednej pozycji przez pełną minutę lub tylko sekundę. Przede wszystkim ważne jest, aby w wykonanie ćwiczenia zaangażowane były wszystkie wymagane mięśnie.

Włączając do swojego planu treningowego ćwiczenia, które są wymagające, można nauczyć się w pełni kontrolować swoje mięśnie. Powstaje większa liczba neuronów ruchowych, zwiększa się liczba włókien mięśniowych, a ćwiczenie z czasem staje się coraz łatwiejsze. Ciało dostosowuje się do wysiłku fizycznego i może wtedy znacznie lepiej radzić sobie z różnymi wymaganiami.