Profesjonalne kosmetyki do dekoloryzacji włosów

farbowanie blond włosów

Osiągnięcie wymarzonego odcienia włosów to nie lada wyzwanie. Z biegiem upływającego czasu wiele kobiet czuje się znacznie lepiej w jaśniejszych włosach, chociaż przez lata nosiły kolory ciemne. Jaśniejsze włosy odmładzają wizualnie, sprawiając, że rysy twarzy wyglądają łagodniej. Poza tym łatwiej wtedy ukryć odrosty i siwiznę, która jest przecież nieunikniona w pewnym wieku.

Jeśli w najbliższym czasie planujemy zmianę koloru włosów na jaśniejszy, warto do tej operacji podejść z głową. Dzięki temu włosy pozostaną zdrowe, nie będą się kruszyć i łamać po agresywnej dekoloryzacji czy rozjaśnianiu.

Dekoloryzacja włosów – na czym polega?

Jeżeli przez lata nosiło się ciemne kolory, farbowało się włosy na różne odcienie brązu czy czerni, potrzebna będzie dekoloryzacja. Czym jest ten zabieg? Dekoloryzacja to inaczej ściąganie koloru. Podczas dekoloryzacji używa się odpowiednich preparatów, które działają na włosy chemicznie. Otwierają łuski włosowe, dzięki czemu można usunąć barwnik, użyty do wcześniejszych koloryzacji. Niestety ściągacze koloru to dosyć agresywne kosmetyki, dlatego też trzeba wiedzieć, jak je stosować. Nadrzędna zasada brzmi, że kosmetyki do dekoloryzacji muszą być używane przez profesjonalistów, bo inaczej można wyrządzić swoim włosom ogromną krzywdę. I chociaż dekoloryzacja to zabieg fryzjerski, który sporo kosztuje, naprawdę nie ma sensu oszczędzać. Jeżeli przeprowadzi się ją w sposób nieprawidłowy, włosy będą spalone, zniszczone, zaczną kruszyć się i łamać. Farbowanie ich na jaśniejszy odcień będzie kolejnym gwoździem do trumny.

Profesjonalne kosmetyki do dekoloryzacji włosów

Tylko fryzjer, który specjalizuje się w farbowaniu i dekoloryzacji włosów wie, w jaki sposób stosować te kosmetyki. Dostępne są różne ich formuły. W dobrych hurtowniach fryzjerskich znajdziemy specyfiki, które występują w formie proszku, pianki i chusteczek. Niektóre z nich są znanych i popularnych marek, inne to produkty od marek profesjonalnych, które nie są rozpoznawane przez laików. Preparaty różnią się pomiędzy sobą nie tylko samym sposobem stosowania, ale też zawartością substancji aktywnych, które działają na włosy. Dobiera się je między innymi w zależności od tego, jaką strukturę mają włosy konkretnego człowieka. Należy wiedzieć, na jak długi czas je stosować, aby nie doszło do zniszczenia włosów. Chociaż dzisiaj profesjonalne ściągacze koloru może kupić każdy, bez wiedzy i umiejętności fryzjerskich lepiej trzymać się od nich z daleka. Umiejętność ich stosowania wynika z wiedzy praktycznej oraz teoretycznej, którą posiadają fryzjerzy.